فندق حامی هشتمین دوره ی جشنواره ملی لینوکس امیرکبیر

جشنواره لینوکس و نرم‌افزارهای متن‌باز امیرکبیر هر ساله توسط انجمن علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار میگردد.

باتوجه به نیاز روز افزون به آشنایی با این سیستم عامل و نرم‌افزارهای متن‌باز، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر کشور جهت شرکت در این همایش ثبت نام می‌کنند. هشتمین دوره‌ی این همایش، در اردیبهشت سال 95 در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.
linuxfest.ir
aparat.com/v/M08fX در آپارات ببینید.

گزارشی مختصر از این جشنواره:

جشنواره لینوکس امیرکبیر به هشتمین ایستگاه خود رسید. رویدادی که از دل دانشگاه درآمد و سعی کرد با وجود دیواری فلزی که به دور خود کشیده بود هر سال موجودیت خود را حفظ کند. امسال نیز از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت دانشگاه امیرکبیر بار دیگر برای دو روز میزبان علاقه‌مندان و عاشقان لینوکس بود.

این جشنواره شامل کارگاه‌ها و ارائه های علمی زیادی درباره موضوع سیستم عامل لینوکس و نرم‌افزارهای متن‌باز است. از جمله مهم‌ترین کارگاه‌های این جشنواره، کارگاه لینوکس مقدماتی است. این کارگاه افراد تازه وارد و نا آشنا را هدف قرار داده و سعی دارد شروع کار با این سیستم عامل محبوب را به آن‌ها آموزش دهد. این کارگاه یک شروع عالی برای کار با این سیستم عامل است.
این دوره جشنواره به نسبت گذشته کارگاه‌ها و ارائه‌های بیشتری داشت و موضوع محوری رویداد کانتینرها و میکرو‌سرویس‌ها بود. برای مثال کارگاه داکر و وب سرور از دسته کارگاه‌هایی است که حول محور ویژه جشنواره برگزار شد و در آن کار با راه‌اندازی یک وب سرور با کمک داکر آموزش داده شد. اگر با داکر آشنا نیستید کافیست که در مورد آن جستجو کنید تا با جذابیت‌های آن آشنا شوید.

کارگاه کار با سیستم‌های نهفته عنوان بعدی است که در آن با مفهوم systems-on-a-board و embedded-systems آشنا میشوند. در این کارگاه شرکت‌کنندگان با موضوعاتی مانند راه‌اندازی یک سیستم عامل لینوکس روی بردهای Raspberry-Pi آشنا شدند .

سیستم عامل لینوکس بدون پرداختن به بحث شبکه و امنبت بی‌معنی است! به همین خاطر کارگاه دو روزه امنیت و شبکه به این موضوع پرداخت.

در کنار لینوکس زبان‌های برنامه نویسی متن‌بازی مانند python و goLang هم آموزش داده می شدند. فایل سیستم لینوکس و کار با shell یکی از مهم‌ترین بحث‌های کارگاه لینوکس پیشرفته است.

کار با OpenStack کارگاه ویژه دیگر جشنواره لینوکس امیرکبیر است.
ارائه دهندگان هشتمین جشنواره لینوکس امیرکبیر نیر افرد با تجربه در بازار کار و از شرکت‌هایی مانند کافه‌بازار و ایران‌ارقام،گروه نرم افزاری فندق، توسعه دهندگان نرم افزار های متن باز و اساتید دانشگاه های امیرکبیر، Washington State و سوئد بودند.

 

گروه فندق در این جشنواره علاوه بر ارائه های علمی توسط مهندس پویا پارسا در کارگاه داکر و وب سرور ، سیستم کنترل هوشمند رویداد خود (EventBin.ir) را به طور کامل و با تمام امکانات مانند سیستم حسابداری و فروش آنلاین،ایجاد درگاه فروش برای کارگاه های مختلف،سیستم آمارگیری لحظه ای،سیستم اطلاع رسانی مبنی بر پنل ایمیل و پیامک، و استفاده از اپلیکیشن EventBin در طول رویداد برای کنترل آنلاین پذیرش و اعتبارات مختلف افراد در اختیار انجمن علمی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر قرار داد.

 

photo_2016-05-15_11-05-00

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *